Minigraver vælter i alvorlig ulykke: Lægehelikopter fremme

Artiklen fortsætter under annoncen
Artiklen fortsætter under annoncen

Tirsdag eftermiddag er der sket et alvorligt uheld, hvor en ulykke er sket, som involverer en minigraver. Politi og ambulancefolk er til stede.

Der er tirsdag er eftermiddag sket en alvorlig ulykke.

Presse-fotos.dk’s udsendte er fremme ved ulykkestedet, hvor en lægehelikopter netop er landet for at yde assistance til politiet og sundhedspersonalet, som også er fremme ved stedet.

Omgivelserne er et villakvarter, hvor der arbejdes.

(Artiklen fortsætter efter billederne)

Politi og ambulancefolk til stede.
En lægehelikopter er netop landet.

Situationen skyldes et et færdselsuheld, hvor en minigraver er væltet.

Det fortæller Anders Fonnesbæk, der er operationschef ved Østjyllands Brandvæsen til TV2 Østjylland, som også er fremme ved stedet.

Ulykken er sket på en adresse på Forten i Skanderborg Kommune, hvor Presse-fotos.dk’s udsendte beretter om en ubehagelig situation.

(Artiklen fortsætter efter billederne)

Ifølge Presse-fotos.dk’s udsendte er ulykken sket i dette hul, hvor en minigraver var involveret.
Lægehelikopteren er landet ved adressen.

Politiet har endnu ikke meldt noget ud, om der er nogen tilskadekommen i forbindelse med ulykken tirsdag eftermiddag.

Opdateres…

Vidste du, at Presse-fotos.dk findes som app? Hent den gratis her: Presse-fotos.dk App – App Store.

Annonce
Annonce
Annonce