Der er en enorm kø flere steder i landet, efter at Dansk Folkeparti lørdag eftermiddag giver billig benzin ved otte tankstationer.
Kø så langt øjet rækker.
Det viser billeder fra Presse-fotos.dks udsendte, der lørdag er mødt op til et af otte tankstationer, hvor Dansk Folkeparti fortsætter vildt valgstunt.
Vores udsendte melder såvel om op mod fem kilometer lang kø ved tankstaitonen.
(Artiklen fortæstter under billedet)

Partiet giver nemlig benzin og diesel ud til 9,5 kroner per liter – differencen fra normalprisen betaler partiet.
Det er ikke første gang, at Dansk Folkeparti laver stuntet. I sidste uge var partileder Morten Messerschmidt til stede ved en tankstation i Faxe med de billige priser.
Her udviklede der sig også til et trafikkaos, fordi mange var mødt op.
Og der altså mange penge at spare, efter at brændstofpriserne er banket i vejret, grundet krigen mellem USA, Israel og Iran.
Det har mange danskere som sagt øjnet. Det er dog ikke kun i Haderslev, at folk ivrigt er mødt op for at få billig brændstof.
Ifølge B.T. er der også massiv kø i Sandager, hvor partiformanden er mødt op og dirigerer trafikken.
Det gode tilbud gælder indtil klokken 15 på otte udvalgte tankstationer, som er listet herunder.
Her sænker Dansk Folkeparti priserne:
Go’on Brønderslev – Østergade 64, 9700 Brønderslev
Go’on Holstebro – Frøjkvej 22, 7500 Holstebro
Go’on Starup – Lyøvej 2, Starup, 6100 Haderslev
Go’on Allingåbro – Rougsøvej 45, 8961 Allingåbro
Go’on Sandager – Middelfartvej 95, 5610 Sandager
Go’on Sallerup – Sallerup Gade 2, 4750 Lundby
Go’on Frederikssund – Pedersholmparken 1, 3600 Frederikssund
