Bornholms dyreste – villa til 15 millioner har havet som nabo

Foto: Home Liebhaveri
Artiklen fortsætter under annoncen
Artiklen fortsætter under annoncen

En villa på 336 kvadratmeter i Snogebæk er til salg for 15 millioner kroner. Ifølge Boligsiden.dk er det aktuelt blandt de dyreste huse, der er til salg på Bornholm.

Villaen ligger tæt på kysten og har direkte udsigt over havet. Grunden er på knap 6.000 kvadratmeter og strækker sig ned mod vandet. Der er adgang til haven fra størstedelen af husets rum, og fra grunden er der kort afstand til både strand og skov.

Samtidig ligger ejendommen tæt på Snogebæk. Herfra er der få minutters gang til byens havn, restauranter og butikker, som især om sommeren tiltrækker mange bornholmere og turister.

Boligen er på 336 kvadratmeter, mens den store grund giver ejendommen en usædvanligt kystnær beliggenhed. Prisen er 15 millioner kroner. Se mere om ejendommen hos Home.

Se også
Drømmer du om at eje et Røgeri?
Se også
Bornholmsk granit spiller en særlig rolle ved Christiansborg
Se også
2,13 i promille: 36-årig dømt efter voldsomt uheld

Annonce
Annonce
Annonce