Det er en intet mindre end forfærdelig sag, en 27-årig mand er anklaget for at været gerningsmanden i. Over to dage blev en kun 13-årig pige voldtaget af manden. Da politiet anholdte ham, gjorde man et rystende fund i hans hjem.
Dybt rystende hændelser fandt sted i et område, der ellers normalt danner ramme for gåture, hyggelige samtaler og deslige.
En 27-årig mand stod ifølge politiet bag episoderne, hvor en kun 13-årig pige var offer for forbrydelserne, der skete over to dage.
Af sagens anklageskrift fremgår det, at der er tale om to forhold, der fandt sted den 24. og den 25. marts sidste år.
(Artiklen fortsætter under billedet)

Det skriver B.T., der er i besiddelse af sagens anklageskrift.
Ifølge mediet skulle den 27-årige mand den 24. marts om aftenen have udsat pigen for en ‘voldtægt i form af andet seksuelt forhold end samleje’ ved Rebæk Sø i Hvidovre.
Dagen efter mødtes den unge pige igen med den voksne mand ved søen.
Her blev hun udsat for en fuldbyrdet voldtægt, selvom hun sagde stop både før og under forbrydelsen, skriver mediet.
Chokerende fund i lejlighed
Den 27-årige mand er desuden tiltalt for at sende flere videoer af ham selv, der masturberer til pigen. Det skulle være sket i månederne efter voldtægterne.
Han skulle ligeledes have sendt videoer af samme karakter til to andre piger.
B.T. skriver videre, at politiet gjorde et noget chokerende fund, da man skred til anholdelse af manden.
Da han i september sidste år blev anholdt, ransagede man nemlig også hans hjem.
Her fandt man intet mindre end 12 sværd.
To af dem skulle have en klinge på op over en meter.
Den 27-årige mand bliver beskrevet som etnisk dansk.
Det vides ikke, hvordan han forholder sig til de alvorlige anklager.
Vidste du, at Presse-fotos.dk findes om app? Hent den gratis her: Presse-fotos.dk App – App Store.


